Jak spolu souvisí CRM a project management? Více, než si myslíte!

CERM

Customer relationship management neboli CRM se zabývá řízením vztahů se zákazníky. Project management neboli projektové řízení řeší realizaci projektů – jeho podstatou je koordinace dílčích procesů, bez nichž by dokončení projektu nebylo možné. Na první pohled jde o dvě separované oblasti a jen málokdo najde důvod, proč by si měl projektový manažer pořídit CRM systém namísto specializovaného softwaru určeného pro správu projektů. Jenomže opak je pravdou – některé moderní aplikace pokrývají potřeby obou podoborů managementu.

CRM řešení dávno neplatí za synonymum pro databázi klientských informací. Naopak – nabízí široké spektrum funkcí, které povyšují původní koncepci na další úroveň. Software slouží jako sofistikovaný nástroj pro efektivní interakci se zákazníky a zároveň usnadňuje vedení projektů, jakožto i automatizaci mnoha dalších procesů (např. fakturace, analýzy…). Projektovým manažerům šetří čas i námahu.

CRM systém usnadňuje komunikaci v týmu

Jak vypadá harmonická spolupráce obchodního zástupce a projektového manažera v praxi? Když obchodník získá zakázku a zadá důležité informace do CRM systému, projektový manažer z podkladů nastaví konkrétní projekt. Kvalitně zpracované CRM řešení dovoluje individuální nastavení workflow s ohledem na specifické pracovní postupy, rozdělení rolí, stanovení rozpočtu a další důležité akce.

Sdílení informací vede k výrazné časové úspoře a větší efektivitě práce. Projektový manažer již nemusí „tahat“ podklady z kolegů, protože je má k dispozici v momentě, kdy je nahrají do CRM. Zrychlení komunikace vede ke zvýšení produktivity práce.

Špičkového pomocníka můžete mít i zdarma

Komfort, který vám do vedení projektů přinese automatizace, si můžete vyzkoušet třeba hned, a to zcela zdarma. Stáhněte si český eWay-CRM, jednu z nejlépe hodnocených aplikací ve své kategorii. Automatické převádění komunikace na příležitosti a příležitostí na projekty, automatické generování úkolů a upozornění blížících se deadlinů jsou jen stručným výčtem funkcí, které vám zjednoduší každodenní práci na projektech.


Přidat komentář