Pojistná ochrana v zaměstnání

Bez práce nejsou koláče. Staré české přísloví v sobě nese obrovské moudro. Aby mohl člověk důstojně žít, potřebuje k tomu peníze a ty získá poctivou prací. Přímou úměru zde ale nehledejte. Zdaleka neplatí, že kdo pracuje hodně, má i hodně peněz. Způsoby odměňování a přidělování benefitů jsou mzdovým tajemstvím, které si každá firma pečlivě chrání. Obecně platí, že čím více jde o práci manuální, tím menší plat za ni člověk dostane.

Kryje vám záda

Jedním z nepřímých benefitů, který může zaměstnanec kromě peněz získat, je i pojištění odpovědnosti zaměstnance. Jedná se o pojistku, která kryje případné škody, které by člověk svým nechtěným a neopatrným chováním svého chlebodárci způsobil. Oficiálně řečeno, pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou způsobil jako zaměstnanec svému zaměstnavateli při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu. V praxi tak dochází k finančnímu krytí zaměstnance, který by byl jinak nucen svému zaměstnavateli zaplatit peníze na poškození nebo zničení majetku.

Pro případ nouze

A nejde o nic mimořádného. Stává se to běžně. Ulomená součástka, rozbitý výrobek nebo nabourané auto. Člověku při chvilce nepozornosti vypadne z ruky nářadí nebo neopatrně šlápne a škoda je na světě. Na pomoc přispěchá pojistné plnění, které se přímo váže na konkrétní pojistnou událost. Být krytí pro případ nouze, se tak hodí nejen v osobním životě, ale i v zaměstnání, kde trávíme třetinu svého života.

Pomoc v každé situaci

Pojistka typu Standard nezkoumá druh pracovní činnosti a poskytuje široký rozsah pojistné ochrany s nízkou spoluúčastí (maximálně 5 tisíc korun). Speciální podmínky ochrany nabízí i v programu Řidič a Řidič plus, kteří mají služební auto i k osobnímu použití. ERGO pojišťovna nabízí svým klientům komplexní balíček služeb, který je jim k pomoci a užitku v každé situaci. Bude nad vámi držet ochrannou ruku v práci i doma. Stačí si jen vybrat z programů pojištění majetku, cestování, života nebo úrazu. ERGO je s vámi již 25 let.


Přidat komentář