Ptáte se, jak si najít práci snů? Je to snazší, než si myslíte!

Najít vysněné zaměstnání je v dnešním vyspělém světě poměrně snadné. Obzvlášť pak v mladším věku, když není třeba hledět na rodinu či jiné závazky a můžete si dovolit pracovní místa bez okolků měnit. Současná doba navíc nabízí celou řadu možností, kde pracovní nabídky hledat a kde sebe a své zkušenosti prezentovat. To ale ještě před dvaceti lety nebylo úplně možné. Jak tedy těchto možností, které nám svět nabízí, využít na maximum a získat tak práci svých snů?

Hledání zaměstnání
Jak si najít práci snů? Je to snazší, než si myslíte

Peníze by neměly být jediným aspektem, který vás bude při výběru práce zajímat

Ještě před tím, než se pustíte do hledání práce snů, alespoň v hlavě si rychle shrňte to, co od svého budoucího zaměstnání očekáváte, a nenechte si v tomto směru radit od nikoho jiného. I když je finanční ohodnocení důležité, ne pro každého totiž vysněná práce automaticky znamená obrovskou sumu na výplatní pásce. Důležitý je také kolektiv a pracovní tým, přístup samotného šéfa, náplň práce a pracovní doba. A pokud vám něco z toho v současném zaměstnání chybí, nebojte se jej po předchozím uvážení změnit.

A ještě jedna rada hned na začátek: Jakmile budete mít svoji vysněnou práci na dosah ruky, hlavně se nenechte oslepit její září. Unáhlené jednání vám může nadělat více škod než užitku. A ačkoliv je nabízená pracovní pozice sebevíce atraktivní, zamyslete se nad svojí pracovní kariérou a zvažte, v čem pro vás bude přínosná z dlouhodobého hlediska. Nabízí možnost osobního nebo kariérního růstu? Jste schopni skloubit pracovní dobu se svojí rodinou? Možná pak zjistíte, že původní vysněná práce pro vás není vhodná a že byste v ní byli jen nešťastní. Buďte tedy realističtí a nebojte se plánovat! Není totiž všechno zlato, co se třpytí…

Pracovní tým
Důležitá je nejen mzda, ale i kolektiv a šéf

Internetové pracovní portály jako nejlepší místo pro hledání vaší práce snů

Nejlepším způsobem, jak najít práci podle vašich kritérií, je vyhledávání pracovních nabídek na internetových pracovních portálech. A to především proto, že udělají značný kus práce za vás. Aby se totiž uživatel stránek vyhnul proklikávání a dlouhavému hledání, nabízí tyto webové stránky možnost filtrování, kam jednoduše vyplníte parametry, jako je typ úvazku, který hledáte, obor, lokalita, mzda, typ řidičského průkazu apod. Podle toho se vám následně vygenerují vhodná pracovní místa. Samozřejmě tedy čím podrobněji filtr na dané stránce vyplníte, tím přesněji bude vyhledaná nabídka odpovídat vašim požadavkům. Mezi obecně nejvíce využívané pracovní portály patří jobs.cz, prace.cz, volnamista.cz nebo monster.cz.

Využít také můžete možnosti hlídání ideální pracovní pozice na základě vašich zadaných kritérií. Jednoduše do portálu vyplníte svůj e-mail, a pokud se v systému objeví odpovídající inzerát, přijde vám zpráva s upozorněním.

Rozšiřte své obzory pomocí profesní sociální sítě LinkedIn

Sociální sítě nemusí být pouze o srdceryvném dopisování s přáteli, ale také o tvoření nových pracovních kontaktů. Existují totiž sociální sítě, kde se sdružují lidé ve stejném pracovním oboru, a vzájemně si tedy mohou pracovní nabídky doporučovat. Jednou takovou sítí je právě LinkedIn, kde si stačí založit svůj profil a vyplnit údaje o sobě, o svém současném a bývalém zaměstnání a přidat si své kolegy. Vytvoříte si tak vlastně moderní online životopis, který vás a vaše zkušenosti bude veřejně prezentovat.

Práce na počítači
Založte si profil na profesní sociální síti

Přímé a nepřímé oslovování firem

Další možností, jak najít práci snů, je přímo oslovit danou firmu, u které chcete pracovat. Mnohdy přímo na jejich webových stránkách můžete objevit nabídku volných pracovních pozic. Ve většině případů je ale nezbytné mít připravený strukturovaný životopis a motivační dopis.

Nepřímým oslovením firem myslíme založení vlastního webu, kam popíšete své pracovní zkušenosti a kde budete publikovat své různé profesní postřehy. Tímto způsobem je dost možné, že zaujmete potenciálního zaměstnavatele.


Přidat komentář