Chcete šetřit na tisku? Je to hračka

Je jedno, zda tisknete doba, nebo se jedná o tisk v rámci vaší živnosti nebo podnikání. Cílem každého by měla být úspora. Měsíčně to mohou být i tisíce. Proto je vhodné se o možnosti ušetření zajímat. Jak na to?

tonery-tiskarny

Nakupujte náplně u nejlevnějšího prodejce

První krok je spojený s místem, kde se náplně prodávají. Když porovnáme úplně stejné náplně, nemusí být výjimkou to, že se ve své ceně liší i o desítky procent. A to je výše, kterou lze ušetřit. Mezi jednoho z levných prodejců rozhodně patří eshop Tonerdepot.cz, který by měl být nejlepším výchozím bodem. Kromě toho, že je spojený s nízkými cenami, nabídne i další plusy:

  • Široký výběr náplní
  • Snadné vyhledávání
  • Skladová dostupnost

Zaměřte se na alternativní náplně

Nejsou to jenom ty originální, se kterými se na trhu setkáte jako první. Existuje ještě skupina druhá. Tu si popišme na příkladu, kterou jsou alternativní tonery Canon. Ty nevyrábí firma stojící za vaší tiskárnou, ale jiná společnost. Samozřejmostí je, že se nemusíte bát ani kvality tisku, ani se nemusíte obávat kompatibility s vaší tiskárnou. Velkým plusem u tohoto typu náplní je rozhodně jejich cena. V porovnání s originálem může být o desítky procent levnější. A to už se opět promítne na velikosti sumy, která se dá ušetřit.

Jak tisknete a na co tisknete?

I tady jsou cesty, které mohou vést k nemalé úspoře. První krok se týká nastavení vaší tiskárny. Ne vždy musí být kvalita tisku nejlepší. Na běžné dokumenty plně stačí pravý opak, který vezme nejméně náplně. Také je třeba zohlednit, na jaký konkrétní papír se bude tisknout. Nabídka je velká, v různých provedeních a gramážích. Co plně stačí na běžný tisk? Samozřejmě papíry, které spadají do segmentu obyčejných a tedy zcela logicky i nejlevnějších variant. I tady je prostor pro úsporu, která při velké frekvenci tisku bude celkem zajímavá.


One thought on “Chcete šetřit na tisku? Je to hračka

  1. Roman

    - pravit

    Reagovat

    Je opravdu lepší dávat si trochu nižní kvalitu textu při tisku pouhého textu, ale pozor když tam jsou obrázky. Osobně jsem zastáncem laserového tisku – například, Brother co mám, nabízí vždy perfektní kvalitu tisku, a i spotřební materiál není nijak drahý.

Přidat komentář