Jak efektivně prodávat své zboží? Po telefonu

Když se mluví o různých možnostech prodeje, většina lidí má zafixovanou jenom možnost prodeje v kamenném obchodě, nebo online. Možností však existuje mnohem více. Jednou z nich je prodej po telefonu. Proč ho vyzkoušet?

Manažerka telefonuje

Najmout si profesionála je hračkou

Obvolávat vše samostatně by bylo celkem problematické. I proto je lepší oslovit profesionála. Příkladem je call centrum v Praze. Vybrat to pravé nemusí být zase až tak složité, pokud se ví, na jaké konkrétní věci je vhodné se zaměřit. My určitě doporučujeme:

  • Recenze a hodnocení
  • Kvalitu zázemí
  • Zkušenost operátorů

Dále nelze opomenout ani fakt, že to nemusí být nutně jenom telefonický prodej, ke kterému lze call centrum využít. Existuje i možnost kterou je pasivní telemarketing. Pokud vám pravidelně volá mnoho lidí, je možné, aby dané hovory také vyřizoval zkušený operátor, právě a jenom ze své centrály.

Finančně je to výhodné

Kolik takový telemarketing stojí, to záleží hlavně na domluvě. Co dnes není nic neobvyklého, to je možnost spojení i s provizním prodejem. Zisk pro call centrum může plynout z toho, kolik produktů prodá. Pro něj je to výhodné v tom, že si může vydělat více než při paušálu, a pro vás jako podnikatele v tom, že nemůžete prodělat. Když už někomu platíte, tak jenom z toho, co skutečně prodáte.

Efektivita prodeje je vysoká

Jistě i vám volá celá řada různých firem. Proč to dělají? Jelikož pokud jde o efektivitu prodeje, tak musíme jasně říci, že ta je celkem vysoká. Hlavním důvodem je zde rozhodně ona možnost lidského kontaktu. Lidé se tak mohou na cokoliv zeptat a potvrdit si kvalitu nabízených produktů, popřípadě služeb. Také nelze opomenout zkušenosti a šikovnost každého dobrého operátora. Pokud má tah na branku, dokáže snadno přesvědčit váhajícího zákazníka. To vše se podepisuje právě na vysoké efektivitě tohoto typu prodeje.


Přidat komentář