4 způsoby, jak se za krátký čas naučit mluvit anglicky

Anglicky se může naučit každý. Chce to jen znát ty správné způsoby, které pomohou jak s porozuměním mluveného slova, tak s rozšířením slovní zásoby. A právě tyto možnosti jsme pro vás sepsali do následujících řádků. S některými můžete začít už dnes, jiné vyžadují přípravu. Mnoho z nich je dokonce zcela zadarmo, takže si nemusíte dělat starosti o své úspory. Tím nejhlavnější je ale to, že jsou osvědčené a v praxi opravdu fungují!

Učení angličtiny
Způsoby, jak se naučit mluvit anglicky

1. Dívejte se na filmy a seriály v angličtině

Učení anglického jazyka nemusí znamenat pouhý dril, soustavné opakování slovíček a probdělé noci strávené nad učebnicemi angličtiny. Anglicky se lze naučit i zábavnou formou. Tento překvapivý fakt zjistíte po chvíli sledování svého oblíbeného filmu nebo seriálu v angličtině. I když se vám to může zpočátku zdát těžké a nebudete příliš rozumět, sledováním filmu, který znáte již z dřívějška, svůj mozek připravíte na cizí jazyk. Odposloucháním angličtiny se také zlepší váš přízvuk a celkově vyslovování anglických slov.

Sledování filmů a seriálů v angličtině si můžete rozdělit do tří výukových fází. Tento postupný systém pro vás bude ideální zejména v případě, že jste úplný začátečník.

  • Ze všeho nejdříve začněte sledovat filmy v angličtině s českými titulky.
  • Po čase, až si budete angličtinou trochu více jisti, změňte české titulky za anglické a každé slovíčko, kterému nebudete rozumět, si najděte ve slovníku a zapište si ho do poznámek v mobilu či sešitu. Překládání slov a frází vám může zpočátku zabrat hodně času, a než se na daný film dodíváte, může to chvíli trvat, avšak věřte, že za svoji snahu sklidíte ovoce!
  • Třetí fáze znamená sledování filmu s anglickým zvukem zcela bez titulků.

2. Chytněte příležitost za pačesy a vycestujte

Člověk má od přírody na všechno tisíce výmluv a důvodů, proč to či ono nejde. Pokud je to přesně váš případ, protože se nedokážete přimět udělat si na učení angličtiny čas, je pro vás nejlepším způsobem za angličtinou vycestovat. Vyzkoušet můžete Work and Travel, studium v zahraničí například v rámci programu Erasmus nebo výměnný pobyt. Jakmile v zahraničí budete, okamžitě pro vás výmluvy přestanou existovat. Abyste se totiž v zemi dorozuměli, budete nuceni angličtinu používat, ať už chcete, nebo ne.

Online kurzy angličtiny
Anglicky se můžete naučit pomocí online kurzů

3. Soukromá výuka angličtiny, jazykové školy a online kurzy

Pokud to myslíte s angličtinou vážně a jste jí ochotni věnovat více než jednu hodinu týdně, pak je pro vás tato možnost ta pravá. Soukromý učitel angličtiny je vhodný zejména pro časově zaneprázdněné jedince a všechny, kterým nevyhovuje výuka ve skupinách. Jazykové školy a kurzy naopak probíhají v kolektivu dalších studentů, což může představovat výhody i nevýhody. Hlavní nevýhodou oproti soukromým lekcím je nižší individuální přístup, avšak zase máte možnost procvičovat si skupinové konverzace a seznámit se s dalšími lidmi na stejné jazykové úrovni, což pro vás může být dobrou motivací.

Chcete-li se učit anglicky z pohodlí domova, i zde existuje možnost, jak to můžete udělat. Zapojit se můžete buď do některého online kurzu vybraného na základě toho, v čem se potřebujete zdokonalit, anebo můžete podstoupit výuku angličtiny prostřednictvím videohovoru s lektorem, kterého si sami vyberete. Tuto druhou možnost nabízí například portál Verbling.com.

4. Užitečné aplikace do smartphonu nebo tabletu

Díky chytrým aplikacím do mobilu nebo tabletu můžete svou angličtinu zdokonalovat prakticky odkudkoliv. Jediné, co budete potřebovat, je stabilní a rychlý internet. Stáhnout si můžete například bezplatnou mobilní aplikaci Duolingo, která slibuje efektivní výuku angličtiny zábavnou formou prostřednictvím vizuálních a auditivních technik. Podobně funguje i aplikace Memrise. Ta je však kompletně v angličtině, takže je již nutná určitá znalost tohoto jazyka.

Ať už se ale rozhodnete pro jakýkoliv způsob, nezapomeňte, že nejdůležitější je vytrvat!


Přidat komentář