6 inspirativních filmů o podnikání, které musíte vidět

Potřebujete znovu získat ztracenou inspiraci nebo se namotivovat? Sledování silných příběhů lidí, kteří si šli za svým cílem i přes počáteční neúspěch nebo odrazování, může být tím správným způsobem. Přinášíme vám šestici klasických filmů z prostředí podnikání, které by měl znát takřka nazpaměť každý podnikatel.

Inspirativní filmy
Inspirativní a motivační filmy o podnikání

1. Wall Street – film plný hlášek, které se vám vryjí do paměti

Tento film z roku 1987, který režíroval Oliver Stone, je přesným odrazem chování makléřů v 80. letech. Díky němu nabijete motivaci ze dvou směrů. Jeden z nich představuje skvěle zpracovaná postava Gordona Gekka, což je investor, corporate raider a velká šelma ve světě akcií, a druhý směr zosobňuje ambiciózní makléř Bud Fox, který je ochoten udělat vše, aby se dostal na vrchol. Tamní prostředí vás zasáhne, stejně jako vytrvalost Buda Foxe a chamtivost Gekka Gordona, jehož legendární hláškou je: „Greed is good.“

2. Moneyball – spojení statistiky a reálného života

Nic víc vás tolik neinspiruje jako skutečný příběh! A právě proto v našem výčtu inspirativních filmů nesmí chybět snímek Moneyball. Ten sleduje počínání bývalého nadějného hráče baseballu Billyho Beanea (Brad Pitt), který se rozhodne jít proti zaběhnutým zvyklostem a využít počítačové statistické analýzy k tomu, aby vytvořil lepší baseballový tým odpovídající finančnímu rozpočtu. Neuvěřitelný příběh o vylepšení dosavadního systému vás nakopne a otevře vám oči.

Sledování filmu na počítači
Sledování filmů z prostředí podnikání dovede namotivovat a inspirovat

3. The Big Short (Sázka na nejistotu) – o světě, ve kterém lze rychle vydělat, a ještě rychleji prodělat

Film The Big Short vychází z knihy Michaela Lewise o finanční krizi, ke které došlo v letech 2007 a 2008. Oproti předloze je film ale mnohem srozumitelnější a zábavnější, a tak není divu, že sklidil řadu pozitivních ohlasů a získal pět nominací na Oscara. Velice živé a inspirující provedení vás zajisté též bude bavit, a pokud se nebojíte trochu riskovat, možná vás i namotivuje k velkým činům.

4. Jobs – o odhodlání jít si za svým snem

Další životopisné drama, tentokrát ale o jednom z největších vizionářů 20. století Stevu Jobsovi, které vás zaručeně vtáhne do děje. Film vykresluje posloupnost zrodu prvních úspěšných osobních počítačů a založení legendární firmy Apple. Díky němu si uvědomíte, že začít se dá kdekoliv a že za velkými věcmi stojí jen dobrý nápad a úsilí. Proto pokud potřebujete nalézt odvahu začít, ať už jde o cokoliv, je tento film právě pro vás.

Sledování filmu v televizi
Koukání na inspirativní filmy o podnikání

5. Pirates of Silicon Valley (Piráti ze Silicon Valley) – jeden z nejinspirativnějších filmů

Vzájemná rivalita může být přínosná. A právě o tom pojednává tento film z roku 1999, který sleduje životy dvou počítačových nadšenců Steva Jobse a Billa Gatese. Děj postupuje od počátku 70. let přes bouřlivé peripetie jejich firem Apple Computers a Microsoft až po odchod Steva Jobse z firmy a jeho následný návrat o třináct let později, kdy již svět počítačů plně ovládá nejbohatší muž světa Bill Gates. Snímek je zajímavý právě tím, že bez obalu vyobrazuje nečisté obchodní praktiky a jednotlivé etapy života dvou legendárních mužů, kteří velkým dílem přispěli do rozvoje technologií.

6. The Pursuit of Happyness (Štěstí na dosah) – od bezdomovce po milionáře

The Pursuit of Happyness je velice dojemný dramatický film, v němž hraje hlavní roli Will Smith, který ztvárňuje starostlivého a snaživého otce Chrisa Gardnera. Tomu se i přes nepřízeň osudu nakonec povede splnit si svůj americký sen a získat pracovní místo u jedné prestižní firmy. Film je zkrátka ukázkou toho, co je člověk schopen vytrpět a zvládnout pro uživení svých nejbližších.


Přidat komentář