3 knihy o osobním rozvoji, které změní vaše myšlení

Také se vám někdy stává, že se nedokážete přemluvit k práci či plnění úkolů, které jste si na daný den uložili? Vše, co jde odložit, odkládáte na později a raději trávíte dny koukáním na seriály? Prokrastinace neboli chorobné odkládání úkolů a povinností je doprovázena výčitkami a stresem a leckdy se tohoto stavu nelze zbavit tak snadno, jak bychom si přáli. Naštěstí existuje několik inspirativních knížek, které dovedou povzbudit a rozproudit krev v žilách.

Čtení knihy

1. Konec prokrastinace – Petr Ludwig

Potřebujete-li se zbavit prokrastinace jednou pro vždy, může pro vás tato kniha představovat dobrý návod. Sám autor tvrdí, že dříve měl s odkládáním povinností také jisté problémy, které se mu ale podařilo překonat pomocí několika jednoduchých metod. Ty se vám prostřednictvím knihy otevírají a máte je možnost sami vyzkoušet. Autor vás navede k tomu, abyste si vytvořili osobní vizi, která vás povede k činům a bude pro vás dostatečnou motivací. Dále vám poradí, jak zvládnout vlastní selhání, a vysvětlí, proč je důležité hrdinství. Výhodu také představuje to, že je kniha doplněna o grafické ukázky, které z textu zdůrazňují to nejdůležitější. Díky obrázkům máte možnost si rychle oživit předchozí kapitolu či si připomenout základní fakta. Na konci každé kapitoly také najdete shrnutí toho nejpodstatnějšího v bodech.

A ačkoliv je kniha plná praktických metod, jak čas nepromarnit a dosáhnout vytouženého cíle, první krok musíte udělat vy sami. U nás knihu vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishing.

Čtečka knih
Nechcete s sebou nosit knihu při cestách? Čtečka knih může být tím pravým pro vás

2. Kdo bude plakat, až tady nebudeš – Robin S. Sharma

Tato motivační kniha obsahuje sto životních lekcí, do kterých autor poutavě shrnul své smýšlení na život, postřehy a poznatky. Vhodná je pro všechny, kteří chtějí svůj život prožít smysluplně a nechtějí ho promarnit. Čtenáře nabádá k tomu, aby neotálel a snažil se pochopit svoji úlohu na světě dříve, než bude pozdě. Obsahuje rady, jak žít radostnější a kvalitnější život, a tím vám vlije novou energii do těla. Zajímavé také je, jak autor cituje názory a myšlenky jiných známých osobností, čímž kniha získává ještě více na autentičnosti.

Jednu knihu na podobné téma Robin Sharma už napsal. Jmenuje se Mnich, který prodal své ferrari a je napsána v obdobném duchu. Přeložena byla do třiačtyřiceti jazyků a dodnes motivuje miliony čtenářů po celém světě.

Čtení knihy u kávy
Knihy nám dávají nejen inspiraci a nový pohled na věc, rozšiřují nám i slovní zásobu a podporují kreativitu

3. 7 návyků skutečně efektivních lidí

Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí je základní knihou o osobním rozvoji a zaručeně vás zvedne ze židle. Dodnes se jí prodalo přes 15 milionů kusů a byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků. Cílem knihy je změnit čtenářův pohled na svět. Obsahuje sedm principů, které lze aplikovat do běžného života každého z nás, avšak jejich osvojení není vůbec snadné. Rozhodně ale stojí za vyzkoušení. První tři návyky se týkají vnitřního smýšlení, další tři jsou o komunikaci a ten poslední o osobním rozvoji. Kniha také poukazuje na to, proč je důležité vystoupit z vlastní komfortní zóny a proč jednat v souladu s etickými principy. Pokud tedy máte chuť začít žít naplno, rozhodně se pusťte do čtení této knížky.

Výborných motivačních knih je nespočet. Na každého ale funguje něco jiného, a proto i o knihách o osobním rozvoji platí, že to, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

Zdroj: https://www.databazeknih.cz/


Přidat komentář