Jak snížit náklady na tisk? Poradíme vám!

Tiskárnu doma nebo v kanceláři má v podstatě každý. Pokud i vy sami, jistě hledíte na to, jak co nejvíce snížit náklady na tisk. A v tom vám poradíme. Rozhodně se není třeba bát ničeho složitého, jelikož hlavní roli v tomto hrají náplně do tiskáren. U nich máte možnost vybrat si, zda zvolíte variantu originální, nebo zvolíte variantu alternativní. Pokud vám jde právě o snížení nákladů na tisk, doporučujeme rozhodně variantu číslo dvě. Ta se může pyšnit řadou výhod, kam se primárně řadí:

  • Nízká cena oproti originálu
  • Stejná kvalita tisku
  • Bohatý výběr kompatibilní se současnými tiskárnami

tiskarna

Nastavte správné vlastnosti tisku

Jakmile máte inkoustovou, nebo práškovou náplň ve vaší tiskárně, je třeba nastavit, aby byl provádět skutečně takový tisk, který dokáže snížit vaše náklady. Ne vždy je nutné tisknout na nejlepší kvalitu, jelikož u běžných tisků si plně vystačíme s kvalitou, kterou tiskárny nazývají jako „koncept. Pokud tedy pořídíte třeba levné tonery Samsung a následně navolíte tento režim tisku, může to znamenat, že náklady na jednu stránku snížíte třeba i o padesát procent, oproti době předchozí. Roli může hrát také cena papíru. V běžném obchodě není problém pořídit 500 listů i za ceny okolo padesáti korun. I ty jsou cestou k úspoře – zvláště, pokud tisknete pravidelně a hodně.

Myslete i na skutečně nejnižší ceny

Že jsou alternativní náplně do tiskáren levnější než ty originální, to již víte. Pozor však na to, za kolik je kupujete. Ne všichni výrobci a prodejci mají stejnou cenovou politiku. I zde tak mohou výt rozdíly v řádech stovek korun. My nabízíme tonery Canon, které patří mezi nejnižší na našem trhu. Jsou tak jistotou, že při výběru nešlápnete vedle. Kromě ceny nezapomínejte sledovat také počet stránek, které na danou náplň natisknete. Čím více jich za udávanou cenu bude, tím budou náklady na jednu takovou nižší.


Přidat komentář