Vhodně zvolený informační systém posune vaši firmu kupředu

O podnikových systémech bylo napsáno mnoho, ale stále je velké množství manažerů a majitelů firem, kteří o „ERP“ vědí jen to, že mohou podniku prospět. Netuší však v čem. Pokud do této skupiny patříte i vy, budou se vám hodit následující informace. Přečtete si o největších výhodách a udělejte si o podnikových systémech ucelenější představu.

Podnikový IS nebo ERP?

Informační systémy jsou často interpretovány jako ERP (Enterprise Resource Planning) systémy. Toto označení však není zcela přesné. Do skupiny ERP systémů by měly patřit pouze ty, které slouží pro plánování a automatizaci výrobního procesu. Podnikové informační systémy se však využívají i v nevýrobních oborech.

Ilustrační obrázek - iDoklad

Standardizování procesů a související výhody

Pojem standardizace procesů není nic jiného než fakt, že po implementaci podnikového systému budou jednotlivé úkony probíhat vždy stejně, a to podle nejefektivnějšího známého postupu.

Se standardizací procesů úzce souvisí také zastupitelnosti zaměstnanců. Například účetní program bude moct obsluhovat pouze pracovník s potřebnou kvalifikací, kterému uděláte oprávnění. Přínos spočívá v tom, že pracovníci nemohou povinnosti obcházet např. tím, že práci delegují na někoho jiného. Zároveň získáte perfektní přehled o firemním vybavení a eliminujete situace, kdy se zaměstnanci budou věnovat něčemu jinému než práci. V takovém případě vás systém upozorní na prodlevu.

Tip: Podívejte se, jaké výhody může vaší firmě přinést informační systém RIS od společnosti Saul:

Výše zmíněné benefity tvoří pouhou špičku pomyslného ledovce. Informační systémy mají mnohem více výhod. Výsledkem standardizace jsou celkové zrychlení, možnost vyvozování osobní zodpovědnosti a další výhody. Za zmínku však stojí také manažerské informační systémy, díky kterým mohou vedoucí pracovníci efektivně zpracovávat důležité informace o chodu firmy a plánovat budoucí rozvoj podniku.

Jaké jsou další možnosti moderního informačního systému, se dozvíte na www.saul.cz.


Přidat komentář