Teambuilding je tak trochu věda. Co byste o něm měli vědět?

Proč chytří zaměstnavatelé věnují tolik pozornosti teambuildingu? Protože moc dobře vědí, že spolupráce vede k mnohem lepším výsledkům než snaha několika sólových hráčů. Vytváření vztahů na pracovišti však není snadné – zejména pak v případě naprosto odlišných osobností. Přesto existuje způsob, jak zaměstnance stmelit a posílit jejich cit pro práci v týmu. Velmi efektivní jsou vhodně zvolené teambuildingové aktivity.

Teambuildingové aktivity

Teambuildingové aktivity mohou mít různý charakter. Přesto se raději vyhněte extrémním záležitostem v podobě pojídání červů nebo party ve spodním prádle. Zároveň si uvědomte, že všichni zaměstnanci nemají stejný smysl pro humor ani fyzické předpoklady ke zdolání náročných úkolů.

Zaměstnanci by do aktivit neměli být nuceni. Jen těžko stmelíte tým, když si pro účastníky připravíte činnosti, ze kterých mají strach a dělají je neradi. Podstatné je, aby byla zachována jejich důstojnost a dostatek osobního prostoru.

 

K nevýhodám teambuildingových aktivit je to, že na jejich konci nebudou stát pouze vítězové, ale také poražení. Tomu, aby neměli po celou dobu navrch jen někteří zaměstnanci, zabráníte tím, že připravíte více úkolů, ve kterých dostanou šanci všichni. Rozdíly mezi vítězi a poraženými by neměly být tak výrazné.

Kde je ideální místo pro teambuilding?

K důležitým kritériím patří také výběr místa konání. Dobrou volbou je například hotel pro firemní akce, který se nachází v bezprostřední blízkosti středověkého hradu Karlštejn.

Hotel Mlýn Karlštejn

Hotel Mlýn Karlštejn nabízí klidné a romantické prostředí na břehu řeky Berounky a v rámci teambuildingu lze využívat vnitřní salonek  rozlehlé exteriéry. Na ostrově kolem hotelu je k dispozici letní terasa, relax centrum, party stan pro 120 osob i místo s grilem. Ve svém volnu mohou hosté zavítat do sauny, vířivky nebo fitness centra. Podrobnosti najdete na hotelmlynkarlstejn.cz.


Přidat komentář